Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Reformer Pilates

05.10.2019
518 görüntülenme
Reformer Pilates

Reformer pilates diğer adıyla aletli pilates güçlenmek,kasları uzatmak,denge kazanımı ve sağlıklı olmak için tercih edilen bir egzersiz modelidir .

Reformer pilates ( aletli pilates ) Joseph Pilates tarafından bulunmuştur. Reformer pilates ( aletli pilates ) yaylar ve tekerleklerle bağlantılı omuzluk ve başlığı bulunan hareketli bir panel üzerinde yapılır. Panele bağlı yaylardaki farklı dirençler ve insan anatomisini geliştirmeye yönelik tasarlanmış aparatlar ile başka sporlarda zor çalıştırılan küçük kas grupları çalıştırılır böylelikle formunuzu daha uzun süreli koruyabilir ve eklemlerinize daha az yük bindirerek fıtık lordoz kifoz skolyoz , eklem rahatsızlıklarınızı giderebilirsiniz. Yüzlerce farklı hareket kombinasyonu ile hem spor yaparken sıkılmayacak hemde size özel egzersiz programı ile değişeceksiniz .

PEKİ REFORMER PİLATES İLE SİZİ NELER BEKLİYOR ?

Araştırmalar reformer pilatesin ( aletli pilates ) beden bilincini spinal ve pelvik hizalamayı iyileştirdiğini gösteriyor.Bu da kaslarınıza ve eklemlerinize baskı yapmadan egzersiz yapmanızı sağlıyor.

Arka adele ve kasık çekmesi , bel ağrısı gibi rahatsızlıklarınızın tedavisine yardımcı olur .

  • Kas gruplarınız hiç olmadığı kadar güçlenecek
  • Sağlığınız daha iyi olacak ve kilo vereceksiniz
  • Merkeziniz güçlenecek ( core bölgesi )
  • Esnekliğiniz artacak
  • Dengeniz gelişecek
  • Gün içi aktivitelerinizde daha enerjik ve zinde olacaksınız

ÜCRETSİZ DENEME DERSLERİMİZDEN FAYDALANIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.