LORDOZ KİFOZ SKOLYOZ

Home | Sağlık Rahatsızlıkları | LORDOZ KİFOZ SKOLYOZ

SKOLYOZ

Omurganın göğüs ve bel bölgelerinde görülen yana eğridir. Sağlıklı olan omurgada arkadan
bakıldığında düz bir şerit şeklinde uzanır. Nedeni bilinmeyen skolyozda ilk fark edilen bulgu
bir omuzun diğerine göre yüksekte olmasıdır. 40 derecelik skolyozda sırt ve bel ağrısı 50
derece üzerinde skolyozda solunum güçlüğü görülür. Kimi zaman ilerleme, kimi zaman sabit,
nadiren düzelme görülür.

SKOLYOZ VE ALETLİ PİLATES

Skolyoz hastalarının ilk tercih ettikleri egzersiz aletli pilatestir. İlk amaç ilerlemesini engellemektir diğer amaç ise omurga esnekliğini arttırıp duruşu düzeltmektir. Her eğrinin derecesine göre tedavi uygulaması farklıdır. Reformer Pilates ile core kası dedığımız merkez kasları;karın kasları,bel kasları ve sırt kaslarını güçlendirerek ağrıları en aza indiririz . Skolyozun eğim olduğu yeri güçlendirip gerekli kası esnetmeliyiz. Sonuç olarak ağrı ortadan kaldırıp tedavi etmiş ya da ilerlemesini engelleriz.

Stüdyolarımız için tıklayınız.

KİFOZ

Arkadan bakıldığında bir sorun gözükmez ancak yandan bakıldığında bazı eğrilikler görülür. Sırt ağrısına neden olmakla, birlikte sırt ağrısı, yorgunluğa sebep olabilir. Tanı koymak için öne eğilme testleri ve nörolojik testler yapılır. Kifoz ,kötü beden durusuyla da ortaya çıkabilir.

KİFOZ VE ALETLİ PİLATES

Kifoz olan kişide gergin göğüs kasları mevcuttur. Üst trapezle gergin olduğu gibi ; levator scapula kasları, rhomboid kasları, boyun ve sırt kasları zayıftır aletli pilates ile gergin kasları uzatarak, güçsüz kasları güçlendirerek tedaviye gidilebilir.

Stüdyolarımız için tıklayınız

LORDOZ

                 İçe doğru oluşan eğimin Latince adıdır. Duruş bozukluğu olarak bilinen lordoz normal çukurun artmasıyla oluşur. Karın, sırt, kalça kasları ve bağlarındaki dengesizlikler bel çukurunu arttırıyor. Lordozu olan birinin karın ve üst arka bacak kasları zayıf olurken, alt sırt kasları kısa ve güçlü oluyor. Lordozu güçlendirmek için karın ve kalça kaslarını güçlendirerek sırt üstü egzersizlere ağırlık verilmesi gerekiyor. Bu egzersizleri pilates ile yaptığınızda daha kısa sürede daha çok kas grubunu çalıştırmak mümkün.

Boyun Düzleşmesi

Boyun lordozunun düzleşmesi omuriliğin ileri doğru eğilmesidir.Sebepleri;
sürekli aynı pozisyonda olmak, aktivitesiz kalıp hareketsiz bir yaşam
sürmek,vücuda aşırı yük bindirmek,yanlış yastık seçmek düzleşmeye
sebeptir.Boyun düzleşmesinin önüne geçilmezse  bir sonraki aşama boyun
fıtığıdır. Pilatesle boyun kasları güçlendirilerek tedavisi desteklenmelidir.Ağırlık
kaldırılmamalı;el,kol ve omurlara yük bindirilmemelidir.

Evden Eve Nakliyat Bizin İşimiz

Evden eve nakliyat konusunda bir ihtiyacınız oluşmuş ve bunun için sizlere hiçbir sorun çıkartmadan profesyonel olarak hizmet veren bir firma arıyorsanız bu konuda doğru adres olarak biz bulunmaktayız sektörde müşteri portföyü en geniş firma olmamızı müşterilerimize verdiğimiz mükemmel hizmet ile sağlamaktayız. En önemli şey olarak sizlere uygun fiyatlı çözümler sunmakta keşif yapmadan fiyat vermeyerek de sizleri ilave maliyetlerden kurtarmaktayız. Eşyalarınızı sigortalı olarak taşımakta ve ortaya çıkabilecek zararlarında bu şekilde tanzim edilmesini sağlamaktayız. Asansörlü olarak eşyalarınızı araçlarımıza kısa sürede taşımakta çok yüksek binalar içinde özel asansörler kullanmaktayız. Belgesiz Eleman Çalıştırmıyoruz Bütün elemanlarımızı eğitiyor onların sizlerin memnun olacağınız bir şekilde hizmet vermesini sağlıyor hepsinin sigortasını yapıyor ve gerekli olan bütün belgelerini alıyoruz. Araçlarımızın taşımacılık belgeleri ve sürücülerimizin de SRC belgeleri bulunmakta ve trafikte yapılan kontrollerden de sorunsuz geçmeleri sağlanmaktadır. Değerli zamanınızı boşa harcamıyor ve sizleri evinizde asla bekletmiyoruz. Zamanında gelerek içleri özel olarak süngerle kaplı araçlarımıza eşyalarınızı özel olarak ambalajladıktan sonra taşıyor ve mobilyalarınızın da demontajını yine tecrübeli elemanlarımız ile birlikte yapıyoruz. İstediğiniz zamanda da yeni adresinize eşyalarınızı getiriyor ve bunları kısa sürede taşıyor sizler için montajını yaparak evinizde aynı gün kalabilmenizi sağlıyoruz. Uygun depolarımızda gerekli durumlarda eşyalarınızı sizlerin alacağınız zamana kadar da özenle Evden eve nakliyat firması olarak saklıyoruz. En Uzak İl ve İlçelere de Hizmet Götürüyoruz Şehir dışına taşınması gereken müşterilerimiz için uygun fiyatlar ile uygun araçlar sunuyor ve onların şehir değiştirme konusunda yaşadığı sıkıntıyı en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Firmalara da ürünlerini taşıma konusunda hizmet veriyor ve uygun araç filomuz olması sayesinde de hiçbir zarar görmeden taşınmaları garantisini veriyoruz. Nakliyat sırasında araca yüklenmesi ve boşaltılması hizmetini de yine firmamız diğer firmalara vermektedir. • Tüm Türkiye’ye eşyalarınızı evden eve nakliyat olarak taşıyoruz. • Sigorta yaptığımız eşyalarınıza azami özeni gösteriyoruz • Belgeli eleman ve araçlar ile hizmet veriyoruz Evden Eve Nakliyat işlemleri için buraya tıklayın

Kaliteli Sundurma Günümüzde üretilen sundurmalarda dayanıklılığa ve estetik görünüme önem veriliyor. Üretim sürecinden montajına kadar birçok etken sundurmanın kalitesini etkilemektedir. Kaliteli bir sundurmanın, portatif, şık dizayn edilmiş modern bir görüntüsünün olmasının yanında kötü hava koşullarına dayanıklı, %100 güneş ışınlarına dayanıklı ve tek olarak kullanılabilir olması gereklidir. Sundurmaların birçoğu bu özelliklerin tamamına sahip olarak üretilmez. Sundurma fiyatlarının, insanlar tarafından alınabilecek düzeyde kalması için ekonomik ürünler üretilmeye çalışılır. Doğal olarak bu özelliklerin tamamının bir sundurma da yer alması demek sundurma fiyatlarının da yükselmesi anlamına gelecektir. Kaliteli bir sundurmada cam ve polikarbon malzeme aynı anda kullanılır. Genellikle kenar kısımları polikarbondan üretilirken orta kısımlar camdan oluşturulur. Daha sonra pazarlama aşamasında da insanlar gözüne hitap edecek şık bir tasarımla sunulur. Aynı zamanda montajı kolay ürünlerdir. Kaliteli sundurmaların montajı, bir teknik servis tarafından yarım saat içinde yapılabilir. Kaliteli Sundurma Fiyatları Sundurmaların kalitesi arttıkça sundurma fiyatları da aynı oranda artış gösterir. Sundurmalar olabildiğince kaliteli malzeme ve işçilikle üretilmeye çalışılır. Fakat insanlar sundurma seçerken uygun fiyaTLara alabilmek için genellikle ortalama kalite bir sundurma tercih ederler. Ortalama kalite bir sundurma, %50 – 70 arasında güneş koruması sağlayan, kara kışa çok dayanıklı olmayan, ikinci sınıf malzemeden üretilmiş sundurmalardır. Bu sundurmaların fiyatları genellikle 100 ile 400 TL arasında değişir. Ortalama sundurmaların bir tık aşağı malzemesinden üretilen 3.sınıf sundurmalar ise, sadece görüntüden ibarettir. Sadece bir gölgelik görevi gören 3.sınıf sundurmalar, güneş ışınlarını kesemediği gibi kötü hava koşullarından da hemen etkilenir. Kısa sürede paslanır ve dayanıklılığını yitirir. Genellikle plastiğin kullanılmayan türlerinden üretilen bu sundurmaların fiyatları 50 ile 200 TL arasında değişkenlik gösterir. 1.Sınıf kalite olarak adlandırdığımız sundurmalar ise, polikarbon ve camdan üretilirek; hava koşullarına dayanıklı, estetik görünümlü, kolay montaj edilebilen, yeni tasarımlara sahip, paslanmaz olarak üretilir. Bu kalitede bir sundurmanın kullanım ömrü oldukça uzun olur. Daha çok tasarım özgünlüğüne sahip bu sundurma fiyatları 1000 ila 5000 TL

Web Tasarım Web tasarım hizmetlerimiz sayesinde sektörünün öncü kuruluşları arasında yer alıyor olmasına karşılık online yüzü bulunmayan tüm firmaların geleceklerini planlamasında yardımcı oluyoruz. Web siteleri henüz bulunmayan ve bu neden ile sektörlerinde yeterli ilgiyi bulamayan firmalar ile gerçekleştirmiş olduğumuz derin sohbetler ve konuşmaların ardından yaşadıkları sorunları ortadan kaldırabilecek mükemmel çözümler bularak aylar öncesinde web sitesi bulunan firmaların dahi önüne geçerek gerçek değerlerini kazanmalarını sağlıyoruz. Web tasarım uzmanlarımız firmaların web sitelerinin tasarım aşamasına geçmeden önce firma hakkındaki tüm ince detayları öğreniyor ve sektörde bulunan diğer firmalar ile kıyaslama yapıyor. Bu sayede firmanın hangi yönlerinin öne çıkarılması gerektiği daha net belirlenmiş oluyor. Belirlenen kriterler doğrultusunda web sitesinin tasarım aşamasına geçen uzman ekibimiz öncelikle firma yetkililerinin isteklerini değerlendiriyor ve olması gereken en kaliteli web tasarım ile karşılarına çıkıyor. Tabii burada önemli olan web tasarımın kalitesi gibi görünüyor olsa da hazırlanan tasarımın mobil uyumlu olması da son yılların trendleri arasında yer alıyordu. Fakat son yıllarda gittikçe artış göstermekte olan mobil cihaz ve tablet benzeri cihazların kullanımı responsive tasarıma sahip web sitelerine olan ihtiyacında artmasını sağladı. Profesyonel kadromuzda sizin için en kaliteli responsive web sitesi hazırlanmasını sağlıyor. Üstelik tüm tasarım ve web site yapım aşamalarında kurumsal kimliğinizin zedelenmesine neden olabilecek en ufak detaylar dahi ince ince düşünülüyor. Web tasarım yaptırmak için buraya tıklayın.

Web Hosting E-Posta Hosting Spor Haberleri
WhatsApp İletişim