REFORMER PİLATES İLE CORE BÖLGENİZİ GÜÇLENDİRİN

reformer pilates

Karın kaslarınızı güçlendirmek demek merkez bölgesini yani çekirdeğinizi güçlendirmek demektir, kondisyonunuz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. ABS’nizi (karın kası), obliklerinizi ve bel kaslarından oluşan güçlü bir çekirdek; vücudunuzu dengeli tutmanıza yardımcı olur.  Güçlü bir çekirdek egzersiz sırasında uygun duruşu ve formunuzu koruyarak, omurganızın sabit kalmasını ve güvenli kalmasını sağlar ayrıca daha kontrollü bir şekilde hareket etmenize yardımcı olur. Çekirdeğinizi çalıştırmanın milyonlarca yolu vardır. Reformer Pilates çekirdek kaslarınızı çalıştırmak için harika bir yoldur.

“Reformer Pilates, her egzersizle çekirdek kaslarınızı hedef alan bir zihin beden antrenmanıdır,” karın odaklı bir hareket ya da diğer kas gruplarını hedef alan bir şey yapıyor olsanız da, karın kaslarınız Reformer Pilates sayesinde devamlı çalışır ve şekillenir. Reformer Pilates’in egzersiz yöntemi karın kaslarının tüm farklı alanlarını güçlendirir, hem yüzeysel hem de derinsel olarak çalışmasına olanak sağlar.

Mat Pilates , esas olarak core bölgeye odaklanır . Reformer Pilates ise core bölgesiyle birlikte kol ve bacaklara da yüklenir ve bu alanlardaki kasları ve eklemleri güçlendirmek için mat pilatesten daha fazla etkilidir. Reformer pilates (aletli pilates) üzerinde yapılabilecek yüzlerce alıştırma ve egzersiz varyasyonları bulunmaktadır.

WhatsApp İletişim