Size bir telefon kadar yakınız
0 212 212 40 20

Mecidiyeköy Pilates

29.10.2019
385 görüntülenme
Mecidiyeköy Pilates

Mecidiyeköy Pilates

Pilates yalnızca Türkiye’de değil bütün dünyada son yıllarda en fazla tercih edilen spor aktivitelerinden biridir.  İsmi onu bulan Joseph Pilates tarafından verilmiştir.  Pilates spor aktiviteleri içinde vücuda esneklik kazandıran ve kasları güçlendiren,  dolayısıyla sporla vücut sağlığını iyileştiren bir egzersiz sistemidir.

 

Pilatesin Önemi

Pilatesin temelinde nefesi doğru kullanma yatmaktadır.  Dolayısıyla nefesin doğru kullanılması,  akciğerlerdeki kapasiteyi ve performansı arttırmaktadır.  Pilates genellikle kilo verme amaçlı kullanılsa da,  genel anlamda tam olarak bu değildir.  Ancak sağlıklı bir beslenme,  sağlıklı bir diyet ile birlikte pilates yapıldığında,  zayıflama konusunda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.  Öncelikle pilates sonucunda kas yapısı güçlenmekte,  dolayısıyla kas yapısının güçlenmesi yağ kaybını beraberinde getirecektir.  Bu sayede de hem kaslarınızı güçlenecek,   hem de daha sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız.  Böylelikle de yağdan kilo vereceksiniz. Dolayısıyla buradan bakıldığında da pilates kilo vermeye yardımcıdır.  Mecidiyeköy pilates bilinçli ve sağlıklı spor yapmak ve vücudunu doğru kullanmak isteyen müşterilerimize bu hizmeti sunmaktadır.

 

Pilatesin Popülaritesi Nereden Geliyor?

Pilates son yıllarda birçok spor aktivitesini geride bırakmış bir sistemdir.  Amacı yalnızca fiziksel aktivasyondan ziyade bedenle zihin bütünlüğünü oluşturmaktır.  Pilates de nefes ve hareketler arasında bir entegrasyon vardır.  Mecidiyeköy pilates bu entegrasyonu pilates hocaları eşliğinde müşterilerine sağlamaktadır.  Bugün günümüzde birçok Fitness kulüplerinde,  spor salonlarında ve rehabilitasyon merkezlerinde dahi pilates yapılmaktadır.  Hatta hamilelerin yapması için geliştirilmiş pilates hareketleri bulunmaktadır. Bu spor aktivitesi her geçen gün artmaya devam etmektedir.  Birçok insan ve her yaş grubundan insan tarafından tercih edilmektedir.

 

Neden Pilates Yapılmalı?

Pilates öncelikle vücudun bütün bölgelerinin ve kaslarının hareket etmesi,  dolayısıyla bir forma girmesini sağlamaktadır.  Ayrıca pilates yapmak,  vücuttaki herhangi bir anomali olarak değerlendirilen vücut asimetrilerini düzenler,  profesyonel spor yapan sporcular,  dalgıçlar,  sörfçüler,  golfçular,  beyzbol oyuncuları müsabakalara hazırlanmak için pilatesten yararlanırlar.  Çünkü pilates kasları sıkıştırarak kan dolaşımını düzenler ve nefes teknikleri öğreterek doğru nefesi kullanmamızı sağlar.  Aynı zamanda da Vücuda esneklik kazandırır. Pilatesin nefes hareketleri üzerindeki etkisi ile birlikte vücuttaki kan akışının hızlanması,  kanın bütün dokulara yayılmasını sağlamaktadır. Mecidiyeköy pilates vücut sağlığını korumak için ve tekniklerin doğru yerden yapılmasını sağlayarak siz müşterilerimize hizmet vermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.